O nás

O nás

Baukomplex a.s.  byl  založen v roce 1991 jako stavební organizace. V roce 1993 na základě výběrového řízení získala licenci na provozování dopravní zdravotní služby na okrese Havlíčkův Brod a od okresní nemocnice převzala cca 91 zaměstnanců a techniků. Po restrukturalizaci DZS, její upevnění  stability na trhu postupně převzala střediska v Chotěboři, Světlé nad Sázavou a Ledči.

 

V roce 1995 se přihlásila společnost do výběrového řízení na provozovatele DZS v Kutné Hoře. Po úspěšném zvládnutí  převodu DZS k již  fungujícím strukturám postupně převzala i střediska v Uhlířských Janovicích a Zruči a dále pak DZS okresu Benešov. Od 1.4.2016 provozuje společnost Falck Dopravní zdravotní službu v Chebu a Aši.

 

Společnost je jedním ze zakladatelů asociace dopravních zdravotních služeb a její představitel Václav Moravec vykonává dnes funkci předsedy asociace. Dnes společnost vlastní 65 ambulancií a zaměstnává cca 90 zaměstnanců. Měsíčně přepraví cca  9 000 pojištěnců. smlouvy se všemi pojišťovnami.

 

Od března 2014 je součástí nadnárodní společnosti Falck a byla přejmenována na Falck Emergency.

 

Poslání Dopravní zdravotní služby

Už celá desetiletí Falck pomáhá pacientům přepravit se tam a zpět, pokud se potřebují dostat k lékaři, do nemocnice nebo do jiných zdravotnických zařízení. Mnoho roků Falck slouží veřejnému sektoru i mnohým soukromým organizacím a samoplátcům.

 

Vozidla společnosti Falck pro transport pacientů řídí empatičtí a zkušení zaměstnanci, kteří bezpečně převážejí pacienty z domu na místo léčby nebo mezi nemocnicemi. Záchranáři Falck se vždy postarají o to, aby byl pacientův převoz bezpečný v průběhu celé cesty na dohodnuté místo.

http://www.falck.cz/dopravni-zdravotni-sluzba/