O nás

O nás

Baukomplex a.s. byl založen v roce 1991 jako stavební organizace. V roce 1993 na základě výběrového řízení získal

licenci na provozování dopravní zdravotní služby na okrese

Havlíčkův Brod a od okresní nemocnice převzal cca 91 zaměstnanců a techniků. Po restrukturalizaci DZS a jejím upevnění stability na trhu postupně převzal střediska

v Chotěboři, Světlé nad Sázavou a Ledči.

 

V roce 1995 se společnost přihlásila do výběrového řízení na provozovatele DZS v Kutné Hoře. Po úspěšném zvládnutí převodu DZS k již fungujícím strukturám postupně převzala i střediska v Uhlířských Janovicích a Zruči a dále pak DZS okresu Benešov.

 

Společnost je jedním ze zakladatelů Asociace pracovníků nestátní dopravní zdravotní služby ČR a její představitel Václav Moravec vykonává funkci předsedy asociace. Dnes společnost vlastní 75 sanitek a zaměstnává cca 100 zaměstnanců. Měsíčně přepraví 9 000 pojištěnců. smlouvy se všemi pojišťovnami.

Od března 2014 je součástí nadnárodní společnosti Falck a byla přejmenována na Falck Emergency. Společnost se nadále rozrůstá - od 1.4.2016 provozuje dopravní zdravotní službu v Chebu a Aši, od 1.4. 2017 ve Vrbně pod Pradědem a od 1.7. 2017 také v Třeboni.

Poslání Dopravní zdravotní služby

Už celá desetiletí Falck pomáhá pacientům přepravit se tam a zpět, pokud se potřebují dostat k lékaři, do nemocnice nebo do jiných zdravotnických zařízení. Mnoho roků Falck slouží veřejnému sektoru i mnohým soukromým organizacím a samoplátcům.

 

Vozidla společnosti Falck pro transport pacientů řídí empatičtí a zkušení zaměstnanci, kteří bezpečně převážejí pacienty z domu na místo léčby nebo mezi nemocnicemi. Záchranáři Falck se vždy postarají o to, aby byl pacientův převoz na dohodnuté místo bezpečný v průběhu celé cesty.