Zdravotnická záchranná služba

Záchranná zdravotní službaSvoji první sanitku společnost Falck pořídila a začala provozovat již v roce 1907. V té době byla první motorizovanou sanitní službou ve Skandinávii. Dnes je Falck největším poskytovatelem zdravotnické záchranné služby

Ve 22 zemích po celém světě poskytuje Falck zdravotnickou záchrannou službu pro veřejnost ve spolupráci se státními institucemi. Flotila více než 2 500 sanitek a téměř 24 000 záchranářů, lékařů, sester a dalších zaměstnanců společnosti Falck reaguje ročně na 4 miliony nouzových volání na 5 kontinentech od lidí s vážnou chorobou, žen před porodem či obětí nehod. Rovněž poskytuje další služby přednemocniční péče, včetně záchranného vrtulníku a pohotovostních týmů se zdravotníky, zdravotními sestrami a lékaři.

Nová technologie v sanitkách

Na přelomu milénia byl Falck mezi prvními poskytovateli dopravních zdravotních služeb, kteří monitorovali své sanitky za pomoci systémů GPS a GIS. To společnosti umožňuje nasměrovat do místa nouzového volání vždy nejbližší dostupnou sanitku, což průběžně šetří kritický čas a zachraňuje životy.

Falck též aktivně podporuje vývoj telemedicíny. V některých zemích dokážou posádky sanitek Falck posílat z vozidla údaje o činnosti pacientova srdce, o jeho krevním tlaku a kyslíkové saturaci přímo specialistům v nemocnici. Na základě těchto údajů může specialista posádku vozu vézt a zabezpečit tak, aby pacient dostal optimální ošetření ještě v době převozu sanitkou.