Malér s Míšou dětem ukázal, jak pomáhat lidem

Ukázka první pomoci pro děti

10. května 2017, 17:00 | Nejen poučení o první pomoci, ale i příležitost prošmejdit opravdický sanitní vůz dopravní zdravotní služby včetně možnosti posadit se za jeho volant, rozsvítit maják a spustit houkačku nabídl ve čtvrtek dětem z hlubočepské mateřské školy zdravotnický edukační den.

Instruktoři zdravotnické a požární společnost Falck předvedli nejen vybavení svého auta, ale v divadelní scénce také nabídli poučení o zásadách první pomoci. A skutečně veliký zájem byl nejen o tu houkačku!

 

Je fajn, když jde jenom o hru – avšak to, že někoho píchne včela a on dostane anafylaktický šok, se nemusí přihodit jen medvědovi Míšovi. Ovšem – společně s ním si je možno vyzkoušet, co v takové situace dělat, kdyby se někomu přihodila doopravdy. Děti tak vědí, jak správně propnout ruce pro masáž srdcea jak se do skutečně pustit. Zkušenost záchranářů ukazuje, že tahle školení mají smysl ve skutečně útlém věku. Nezřídka se stává, že na místě skutečné události si děti dovedou poradit lépe, než mnozí dospělí.

Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/maler-s-misou-detem-ukazal-jak-pomahat-lidem-20170505.html