Patička

Herpes postihuje nejen dospělé, ale i děti

18. května 2018, 09:29 | Kdo herpes minimálně jednou zažil, tento stav důvěrně zná. Začíná to svědivým pocitem na rtu, který za pár minut vyústí do drobných puchýřků. Ty potom doprovází nepříjemné a bolestivé pálení či píchání.

 

 

 

Zdravý pohyb u seniorů je důležitý

26. dubna 2018, 14:02 | Říká se, že člověk je tak starý, jak starým se cítí. Toto tvrzení platí dvojnásobně u seniorů. Časy, kdy se osoba nad 60 roků považovala za pomalého a křehkého jedince, se kterým je třeba zacházet velmi opatrně, jsou dávno za námi.

 

 

 

Pozor na záměnu medvědího česneku s listy jedovaté konvalinky!

16. dubna 2018, 09:34 | Konečně je tu jaro, příroda kolem ožívá a vše se začíná zelenat. Snad nejpopulárnější rostlinou v těchto dnech je medvědí česnek. Ten se stal v posledních letech tahákem různých "posh" či hipsterských restaurací. Jeho listy jsou však náramně podobné listům konvalinky, která je označována za jedovatou. Jak rozpoznat příznaky otravy a jak v takovém případě postupovat?

 

 

 

Umíte rozpoznat podezřelé znaménko?

9. dubna 2018, 12:45 | Po krásně opálené pokožce touží mnoho z nás. Představa snědého těla nás nutí vystavovat ho přehnanému slunění či pobytu v soláriích i přes skutečnost, že tento ideál krásy může být pro naše zdraví velmi nebezpečný. Vyšetření znamének je bezbolestné a odborníci radí absolvovat ho jednou ročně.

 

 

 

Světový den zdravého spánku - tipy, jak se dobře a kvalitně vyspat

21. března 2018, 21:04 | Spánek je pro člověka nenahraditelným zdrojem energie. Během spánku dochází ke zpomalení metabolismu a celkové regeneraci těla. Při příležitosti světového dne zdravého spánku, který slavíme 21. března, si připomeneme jeho význam pro náš život. Povíme si též, jakým způsobem ovlivňuje náš spánek změna zimního času na letní. Jak nejlépe oslavíme den spánku? Přece tak, že se dobře a kvalitně vyspíme.

 

 

 

Jaký byl pro nás rok 2017?

23. února 2018, 13:33 | Šest stanic dopravní zdravotní služby Falck v ČR společně uskutečnilo v roce 2017 až 120 945 převozů a najezdilo 2 953 564 kilometrů, což je o 20,35 % kilometrů více než v předcházejícím roce.

 

 

 

AUTOMATICKÝ EXTERNÍ DEFIBRILÁTOR (AED) – Jednoduchá záchrana ve vašich rukách

17. ledna 2018, 15:43 | Představte si, že vám blízký člověk nebo náhodný kolemjdoucí je v bezvědomí a nedýchá. Co v té chvíli uděláte? Voláte záchranku. Jenže, s každou nadcházející minutou bez pomoci se šance na přežití snižují.

 

 

 

Zlatý záchranářský kříž za rok 2017

10. ledna 2018, 08:18 | Máme před sebou už 19. ročník projektu, který hledá a oceňuje výjimečné činy profesionálních záchranářů i laiků.

 

 

 

Falck manuál první pomoci – nenechte si pokazit svátky

21. prosince 2017, 15:11 | Vánoční svátky a zároveň prázdniny nám klepou na dveře a my jsme si pro vás připravili „Manuál první pomoci“. Víte, co dělat při nejčastějších zdravotních komplikacích či úrazech? Ušetříte si tak zbytečné starosti či návštěvu lékaře.

 

 

 

Navzdory upozorněním záchranáři každoročně zachraňují přiotrávené houbaře

27. září 2017, 13:58 | Houbařská sezóna je v plném proudu. Pro mnohé je sbírání hub v přírodě spojením příjemného s užitečným. Nejenže mají v zimě zásoby sušených, mražených či zavařených hub do zelňačky nebo jiných pokrmů, ale také si psychicky oddychnou a provětrají hlavu v přírodě.

 

 

 

Strana výpisu

1