Patička

První pomoc při různých dětských otravách

23. ledna 2019, 12:02 | Náhodné otravy u dětí jsou poměrně častým jevem. K místům, kde k požití látek nejčastěji dochází, patří domácnost (kuchyně, koupelna), garáž nebo zahrada.

 

 

 

Pozor na silvestrovské oslavy

28. prosince 2018, 19:30 | K blížícímu se konci roku neodmyslitelně patří i oslavy spojené s alkoholem či zábavnou pyrotechnikou. Ty si každoročně vyžádají zvýšený počet zásahů zdravotnických záchranářů, přičemž mezi nejčastější problémy patří různé úrazy – zejména hlavy, žaludeční problémy, ale i popáleniny související s používáním zábavné pyrotechniky.

 

 

 

Péče o auto před zimou

30. listopadu 2018, 09:46 | Před příchodem zimních měsíců je důležité myslet i na prevenci a péči o náš automobil. Každý by se rád vyhnul nepříjemným situacím, jako je například kombinace prvního napadaného sněhu a nepřezutých pneumatik. Pneumatiky však nejsou všechno, přečtěte si pár našich rad a doporučení, na co všechno je třeba myslet v souvislosti s autem a nízkými teplotami.

 

 

 

Závislost na nikotinu je tak silná jako závislost na tvrdých drogách

31. října 2018, 10:20 | Pokusit se přestat kouřit je nesmírně těžké. Důvodem je starý známý nikotin – látka nebo spíš droga, na kterou si přibližně 85% kuřáků vybuduje silnou závislost. Pro přiblížení, nikotinová závislost je přibližně tak silná jako závislost na heroinu nebo kokainu a její následky jsou uvedené v mezinárodní klasifikaci nemocí. Správně bychom tedy neměli označovat kouření jako zlozvyk, ale jako závislost, která může trvat i několik měsíců či roků, než se jí kuřák úplně zbaví.

 

 

 

Pozor na nebezpečné hry dětí ve vodě. Utopit se dá i nad hladinou vody.

30. července 2018, 16:03 | Přestože se dovádění dětí v dětském bazénu nebo na kraji moře může zdát relativně bezpečné, i při nízké hladině vody je potřebné dávat na svoje ratolesti pozor. Obzvlášť opatrní bychom měli být při náhlém potápění dětí pod vodu nebo koupání se v moři. Utopit se totiž dá různě.

 

 

 

Zásah bleskem zřídka způsobí těžké popáleniny

20. června 2018, 13:23 | Přicházejí téměř nečekaně a zastihnout nás mohou kdykoli a kdekoli. Bouřky každoročně v České republice zraní či dokonce zabijí desítky lidí. Nejvyšší počet bouřek se vyskytuje v měsících červen a červenec. Je proto dobré vědět, jak se chovat, když nás zastihne bouřka, a jak poskytnout první pomoc člověku, který byl zasažen bleskem.

 

 

 

Den dětí bez úrazů

30. května 2018, 10:46 | Mezinárodní den dětí připadá tento rok na pátek a se svými ratolestmi ho plánujeme oslavit co nejlépe. Pro děti vymýšlíme dobrodružné výlety do přírody, na koupaliště nebo je vypravujeme na oblíbený školní výlet. Tyto aktivity se však často neobejdou bez různých poranění. Podvrtnutý kotník, odřeniny, úpal či bodnutí hmyzem - to je jen malá část úrazů, které číhají na naše nejmenší. Aby se řádění dětí a školní výlety obešly bez vážnějších následků, Falck Záchranná pro vás připravila rady, jak tyto úrazy ošetřit a jak jim předcházet.

 

 

 

Herpes postihuje nejen dospělé, ale i děti

18. května 2018, 09:29 | Kdo herpes minimálně jednou zažil, tento stav důvěrně zná. Začíná to svědivým pocitem na rtu, který za pár minut vyústí do drobných puchýřků. Ty potom doprovází nepříjemné a bolestivé pálení či píchání.

 

 

 

Zdravý pohyb u seniorů je důležitý

26. dubna 2018, 14:02 | Říká se, že člověk je tak starý, jak starým se cítí. Toto tvrzení platí dvojnásobně u seniorů. Časy, kdy se osoba nad 60 roků považovala za pomalého a křehkého jedince, se kterým je třeba zacházet velmi opatrně, jsou dávno za námi.

 

 

 

Pozor na záměnu medvědího česneku s listy jedovaté konvalinky!

16. dubna 2018, 09:34 | Konečně je tu jaro, příroda kolem ožívá a vše se začíná zelenat. Snad nejpopulárnější rostlinou v těchto dnech je medvědí česnek. Ten se stal v posledních letech tahákem různých "posh" či hipsterských restaurací. Jeho listy jsou však náramně podobné listům konvalinky, která je označována za jedovatou. Jak rozpoznat příznaky otravy a jak v takovém případě postupovat?

 

 

 

Strana výpisu

1