Novinky

I vysoké teploty mohou způsobit vzplanutí vašeho auta

26. června 2019, 15:09 | Nastupující horka, která v posledních dnech trápí celou Českou republiku, mohou způsobit problémy i tam, kde byste to vůbec nečekali. Samovolné vznícení motorové části vozidla již není tak vzácnou záležitostí jako kdysi. Přinášíme proto několik užitečných doporučení, jak uchránit své auto před případným ohněm.

 

 

 

Vojtova metoda není jen pro miminka

31. května 2019, 12:55 | O Vojtově metodě slyšela snad každá maminka. Patří k jedním z nejznámějších a nejúčinnějších terapií při poruchách svalového napětí a svalové koordinace. Její objevitelem byl prof. MUDr. Václav Vojta, český lékař se specializací na dětskou neurologii.

 

 

 

Defibrilátory každoročně zachraňují tisíce životů po celém světě

22. května 2019, 13:02 | Defibrilátor je přístroj, který pomocí elektrického výboje obnovuje správnou srdeční činnost při život ohrožující poruše rytmu - komorové fibrilaci nebo také komorové tachykardii. S použitím defibrilátoru se šance na přežití zvyšuje až na 90% v závislosti na rychlosti použití AED.

 

 

 

První pomoc na výletech v horách

9. května 2019, 09:13 | Počasí nám konečně začalo přát a někteří z nás opět vyrazili za dobrodružstvím do hor. Možností, jak strávit volný čas a zrelaxovat se o víkendech nebo i v týdnu po pracovní době, je nepočítaně. A právě výlety v přírodě jsou velmi oblíbenou volnočasovou aktivitou, ideální pro jednotlivce, ale i rodiny s dětmi. Ty však s sebou přinášejí nepříjemnosti v podobě různých úrazů.

 

 

 

Trpíte spánkovými poruchami dýchání?

29. dubna 2019, 10:16 | Chrápání je nepříjemným nočním zážitkem pro všechny ty, kteří ho musí od svého spícího partnera snášet. Ti tolerantnější chrápající osobu jemně upozorní či převrátí na bok, avšak někdy je chrápání tak hlučné, že to druhou osobu odežene do vedlejšího pokoje.

 

 

 

První pomoc při různých dětských otravách

23. ledna 2019, 12:02 | Náhodné otravy u dětí jsou poměrně častým jevem. K místům, kde k požití látek nejčastěji dochází, patří domácnost (kuchyně, koupelna), garáž nebo zahrada.

 

 

 

Pozor na silvestrovské oslavy

28. prosince 2018, 19:30 | K blížícímu se konci roku neodmyslitelně patří i oslavy spojené s alkoholem či zábavnou pyrotechnikou. Ty si každoročně vyžádají zvýšený počet zásahů zdravotnických záchranářů, přičemž mezi nejčastější problémy patří různé úrazy – zejména hlavy, žaludeční problémy, ale i popáleniny související s používáním zábavné pyrotechniky.

 

 

 

Péče o auto před zimou

30. listopadu 2018, 09:46 | Před příchodem zimních měsíců je důležité myslet i na prevenci a péči o náš automobil. Každý by se rád vyhnul nepříjemným situacím, jako je například kombinace prvního napadaného sněhu a nepřezutých pneumatik. Pneumatiky však nejsou všechno, přečtěte si pár našich rad a doporučení, na co všechno je třeba myslet v souvislosti s autem a nízkými teplotami.

 

 

 

Závislost na nikotinu je tak silná jako závislost na tvrdých drogách

31. října 2018, 10:20 | Pokusit se přestat kouřit je nesmírně těžké. Důvodem je starý známý nikotin – látka nebo spíš droga, na kterou si přibližně 85% kuřáků vybuduje silnou závislost. Pro přiblížení, nikotinová závislost je přibližně tak silná jako závislost na heroinu nebo kokainu a její následky jsou uvedené v mezinárodní klasifikaci nemocí. Správně bychom tedy neměli označovat kouření jako zlozvyk, ale jako závislost, která může trvat i několik měsíců či roků, než se jí kuřák úplně zbaví.

 

 

 

Pozor na nebezpečné hry dětí ve vodě. Utopit se dá i nad hladinou vody.

30. července 2018, 16:03 | Přestože se dovádění dětí v dětském bazénu nebo na kraji moře může zdát relativně bezpečné, i při nízké hladině vody je potřebné dávat na svoje ratolesti pozor. Obzvlášť opatrní bychom měli být při náhlém potápění dětí pod vodu nebo koupání se v moři. Utopit se totiž dá různě.

 

 

 

Strana výpisu

1