Novinky

Defibrilátory každoročně zachraňují tisíce životů po celém světě

22. května 2019, 13:02 | Defibrilátor je přístroj, který pomocí elektrického výboje obnovuje správnou srdeční činnost při život ohrožující poruše rytmu - komorové fibrilaci nebo také komorové tachykardii. S použitím defibrilátoru se šance na přežití zvyšuje až na 90% v závislosti na rychlosti použití AED.

 

 

 

První pomoc na výletech v horách

9. května 2019, 09:13 | Počasí nám konečně začalo přát a někteří z nás opět vyrazili za dobrodružstvím do hor. Možností, jak strávit volný čas a zrelaxovat se o víkendech nebo i v týdnu po pracovní době, je nepočítaně. A právě výlety v přírodě jsou velmi oblíbenou volnočasovou aktivitou, ideální pro jednotlivce, ale i rodiny s dětmi. Ty však s sebou přinášejí nepříjemnosti v podobě různých úrazů.

 

 

 

Trpíte spánkovými poruchami dýchání?

29. dubna 2019, 10:16 | Chrápání je nepříjemným nočním zážitkem pro všechny ty, kteří ho musí od svého spícího partnera snášet. Ti tolerantnější chrápající osobu jemně upozorní či převrátí na bok, avšak někdy je chrápání tak hlučné, že to druhou osobu odežene do vedlejšího pokoje.

 

 

 

První pomoc při různých dětských otravách

23. ledna 2019, 12:02 | Náhodné otravy u dětí jsou poměrně častým jevem. K místům, kde k požití látek nejčastěji dochází, patří domácnost (kuchyně, koupelna), garáž nebo zahrada.

 

 

 

Pozor na silvestrovské oslavy

28. prosince 2018, 19:30 | K blížícímu se konci roku neodmyslitelně patří i oslavy spojené s alkoholem či zábavnou pyrotechnikou. Ty si každoročně vyžádají zvýšený počet zásahů zdravotnických záchranářů, přičemž mezi nejčastější problémy patří různé úrazy – zejména hlavy, žaludeční problémy, ale i popáleniny související s používáním zábavné pyrotechniky.

 

 

 

Péče o auto před zimou

30. listopadu 2018, 09:46 | Před příchodem zimních měsíců je důležité myslet i na prevenci a péči o náš automobil. Každý by se rád vyhnul nepříjemným situacím, jako je například kombinace prvního napadaného sněhu a nepřezutých pneumatik. Pneumatiky však nejsou všechno, přečtěte si pár našich rad a doporučení, na co všechno je třeba myslet v souvislosti s autem a nízkými teplotami.

 

 

 

Závislost na nikotinu je tak silná jako závislost na tvrdých drogách

31. října 2018, 10:20 | Pokusit se přestat kouřit je nesmírně těžké. Důvodem je starý známý nikotin – látka nebo spíš droga, na kterou si přibližně 85% kuřáků vybuduje silnou závislost. Pro přiblížení, nikotinová závislost je přibližně tak silná jako závislost na heroinu nebo kokainu a její následky jsou uvedené v mezinárodní klasifikaci nemocí. Správně bychom tedy neměli označovat kouření jako zlozvyk, ale jako závislost, která může trvat i několik měsíců či roků, než se jí kuřák úplně zbaví.

 

 

 

Pozor na nebezpečné hry dětí ve vodě. Utopit se dá i nad hladinou vody.

30. července 2018, 16:03 | Přestože se dovádění dětí v dětském bazénu nebo na kraji moře může zdát relativně bezpečné, i při nízké hladině vody je potřebné dávat na svoje ratolesti pozor. Obzvlášť opatrní bychom měli být při náhlém potápění dětí pod vodu nebo koupání se v moři. Utopit se totiž dá různě.

 

 

 

Zásah bleskem zřídka způsobí těžké popáleniny

20. června 2018, 13:23 | Přicházejí téměř nečekaně a zastihnout nás mohou kdykoli a kdekoli. Bouřky každoročně v České republice zraní či dokonce zabijí desítky lidí. Nejvyšší počet bouřek se vyskytuje v měsících červen a červenec. Je proto dobré vědět, jak se chovat, když nás zastihne bouřka, a jak poskytnout první pomoc člověku, který byl zasažen bleskem.

 

 

 

Den dětí bez úrazů

30. května 2018, 10:46 | Mezinárodní den dětí připadá tento rok na pátek a se svými ratolestmi ho plánujeme oslavit co nejlépe. Pro děti vymýšlíme dobrodružné výlety do přírody, na koupaliště nebo je vypravujeme na oblíbený školní výlet. Tyto aktivity se však často neobejdou bez různých poranění. Podvrtnutý kotník, odřeniny, úpal či bodnutí hmyzem - to je jen malá část úrazů, které číhají na naše nejmenší. Aby se řádění dětí a školní výlety obešly bez vážnějších následků, Falck Záchranná pro vás připravila rady, jak tyto úrazy ošetřit a jak jim předcházet.

 

 

 

Strana výpisu

1