Novinky

Zásah bleskem zřídka způsobí těžké popáleniny

20. června 2018, 13:23 | Přicházejí téměř nečekaně a zastihnout nás mohou kdykoli a kdekoli. Bouřky každoročně v České republice zraní či dokonce zabijí desítky lidí. Nejvyšší počet bouřek se vyskytuje v měsících červen a červenec. Je proto dobré vědět, jak se chovat, když nás zastihne bouřka, a jak poskytnout první pomoc člověku, který byl zasažen bleskem.

 

 

 

Den dětí bez úrazů

30. května 2018, 10:46 | Mezinárodní den dětí připadá tento rok na pátek a se svými ratolestmi ho plánujeme oslavit co nejlépe. Pro děti vymýšlíme dobrodružné výlety do přírody, na koupaliště nebo je vypravujeme na oblíbený školní výlet. Tyto aktivity se však často neobejdou bez různých poranění. Podvrtnutý kotník, odřeniny, úpal či bodnutí hmyzem - to je jen malá část úrazů, které číhají na naše nejmenší. Aby se řádění dětí a školní výlety obešly bez vážnějších následků, Falck Záchranná pro vás připravila rady, jak tyto úrazy ošetřit a jak jim předcházet.

 

 

 

Herpes postihuje nejen dospělé, ale i děti

18. května 2018, 09:29 | Kdo herpes minimálně jednou zažil, tento stav důvěrně zná. Začíná to svědivým pocitem na rtu, který za pár minut vyústí do drobných puchýřků. Ty potom doprovází nepříjemné a bolestivé pálení či píchání.

 

 

 

Zdravý pohyb u seniorů je důležitý

26. dubna 2018, 14:02 | Říká se, že člověk je tak starý, jak starým se cítí. Toto tvrzení platí dvojnásobně u seniorů. Časy, kdy se osoba nad 60 roků považovala za pomalého a křehkého jedince, se kterým je třeba zacházet velmi opatrně, jsou dávno za námi.

 

 

 

Pozor na záměnu medvědího česneku s listy jedovaté konvalinky!

16. dubna 2018, 09:34 | Konečně je tu jaro, příroda kolem ožívá a vše se začíná zelenat. Snad nejpopulárnější rostlinou v těchto dnech je medvědí česnek. Ten se stal v posledních letech tahákem různých "posh" či hipsterských restaurací. Jeho listy jsou však náramně podobné listům konvalinky, která je označována za jedovatou. Jak rozpoznat příznaky otravy a jak v takovém případě postupovat?

 

 

 

Umíte rozpoznat podezřelé znaménko?

9. dubna 2018, 12:45 | Po krásně opálené pokožce touží mnoho z nás. Představa snědého těla nás nutí vystavovat ho přehnanému slunění či pobytu v soláriích i přes skutečnost, že tento ideál krásy může být pro naše zdraví velmi nebezpečný. Vyšetření znamének je bezbolestné a odborníci radí absolvovat ho jednou ročně.

 

 

 

Světový den zdravého spánku - tipy, jak se dobře a kvalitně vyspat

21. března 2018, 21:04 | Spánek je pro člověka nenahraditelným zdrojem energie. Během spánku dochází ke zpomalení metabolismu a celkové regeneraci těla. Při příležitosti světového dne zdravého spánku, který slavíme 21. března, si připomeneme jeho význam pro náš život. Povíme si též, jakým způsobem ovlivňuje náš spánek změna zimního času na letní. Jak nejlépe oslavíme den spánku? Přece tak, že se dobře a kvalitně vyspíme.

 

 

 

Jaký byl pro nás rok 2017?

23. února 2018, 13:33 | Šest stanic dopravní zdravotní služby Falck v ČR společně uskutečnilo v roce 2017 až 120 945 převozů a najezdilo 2 953 564 kilometrů, což je o 20,35 % kilometrů více než v předcházejícím roce.

 

 

 

AUTOMATICKÝ EXTERNÍ DEFIBRILÁTOR (AED) – Jednoduchá záchrana ve vašich rukách

17. ledna 2018, 15:43 | Představte si, že vám blízký člověk nebo náhodný kolemjdoucí je v bezvědomí a nedýchá. Co v té chvíli uděláte? Voláte záchranku. Jenže, s každou nadcházející minutou bez pomoci se šance na přežití snižují.

 

 

 

Zlatý záchranářský kříž za rok 2017

10. ledna 2018, 08:18 | Máme před sebou už 19. ročník projektu, který hledá a oceňuje výjimečné činy profesionálních záchranářů i laiků.

 

 

 

Strana výpisu

2