Novinky

Umíte rozpoznat podezřelé znaménko?

9. dubna 2018, 12:45 | Po krásně opálené pokožce touží mnoho z nás. Představa snědého těla nás nutí vystavovat ho přehnanému slunění či pobytu v soláriích i přes skutečnost, že tento ideál krásy může být pro naše zdraví velmi nebezpečný. Vyšetření znamének je bezbolestné a odborníci radí absolvovat ho jednou ročně.

 

 

 

Světový den zdravého spánku - tipy, jak se dobře a kvalitně vyspat

21. března 2018, 21:04 | Spánek je pro člověka nenahraditelným zdrojem energie. Během spánku dochází ke zpomalení metabolismu a celkové regeneraci těla. Při příležitosti světového dne zdravého spánku, který slavíme 21. března, si připomeneme jeho význam pro náš život. Povíme si též, jakým způsobem ovlivňuje náš spánek změna zimního času na letní. Jak nejlépe oslavíme den spánku? Přece tak, že se dobře a kvalitně vyspíme.

 

 

 

Jaký byl pro nás rok 2017?

23. února 2018, 13:33 | Šest stanic dopravní zdravotní služby Falck v ČR společně uskutečnilo v roce 2017 až 120 945 převozů a najezdilo 2 953 564 kilometrů, což je o 20,35 % kilometrů více než v předcházejícím roce.

 

 

 

AUTOMATICKÝ EXTERNÍ DEFIBRILÁTOR (AED) – Jednoduchá záchrana ve vašich rukách

17. ledna 2018, 15:43 | Představte si, že vám blízký člověk nebo náhodný kolemjdoucí je v bezvědomí a nedýchá. Co v té chvíli uděláte? Voláte záchranku. Jenže, s každou nadcházející minutou bez pomoci se šance na přežití snižují.

 

 

 

Zlatý záchranářský kříž za rok 2017

10. ledna 2018, 08:18 | Máme před sebou už 19. ročník projektu, který hledá a oceňuje výjimečné činy profesionálních záchranářů i laiků.

 

 

 

Falck manuál první pomoci – nenechte si pokazit svátky

21. prosince 2017, 15:11 | Vánoční svátky a zároveň prázdniny nám klepou na dveře a my jsme si pro vás připravili „Manuál první pomoci“. Víte, co dělat při nejčastějších zdravotních komplikacích či úrazech? Ušetříte si tak zbytečné starosti či návštěvu lékaře.

 

 

 

Navzdory upozorněním záchranáři každoročně zachraňují přiotrávené houbaře

27. září 2017, 13:58 | Houbařská sezóna je v plném proudu. Pro mnohé je sbírání hub v přírodě spojením příjemného s užitečným. Nejenže mají v zimě zásoby sušených, mražených či zavařených hub do zelňačky nebo jiných pokrmů, ale také si psychicky oddychnou a provětrají hlavu v přírodě.

 

 

 

A zase tu máme čas lodiček – nosit je, nebo ne?

20. září 2017, 15:05 | Po létě, které mnohé ženy využily na nošení sandálů a v době oddychových dní sáhly po teniskách či pohodlných nízkých botách, se zase vracíme k nošení lodiček. Některé z nás volí ty s nižším podpatkem, jiné s vyšším. Jak je to však po zdravotní stránce? „Lodičky s podpatkem vyšším než čtyři centimetry nejsou na běžné nošení vhodné. Ideální podpatek je 2-3 cm,“ radí ortopedka MUDr. Martina Maslenová z Polikliniky Falck Radlinského. Jak dodává, při vyšších podpatcích si přetěžujeme přední část nohy a postupně se nám zkracuje Achillova šlacha.

 

 

 

Jak ve škole zdravě sedět a psát

12. září 2017, 11:02 | Tento týden nám začal nový školní rok a pro prvňáčky je to opravdu velká změna. Čekají na ně nejen nové dojmy a výzvy, jak se naučit číst, psát a počítat, ale i po hravém období najednou dokázat sedět v lavici. Velmi důležitý je efektivní sed a úchop, a čím dříve si je školáci osvojí, tím lépe se jim bude ve škole pracovat a dařit. Zajímavé rady a postřehy na toto téma připravila rehabilitační lékařka MUDr. Dagmar Lizáková z Polikliniky Falck Radlinského v Bratislavě.

 

 

 

Chraňte si oči nejen v jezerech, ale i v bazénech

28. srpna 2017, 09:20 | Závěr léta a začátek září má být ještě pořádně horký a mnozí toto období využijí na dovolenou, odpočinek či zábavu. Pro naše oči je to však stále období nástrah v podobě slunce, klimatizace a mnohdy i špinavé vody. „Ze zdánlivě pohodového dne si tak snadno můžeme přinést zánět spojivek, rohovky, spálená víčka nebo dokonce i trvalé poškození sítnice s nenávratným poškozením zraku,“ říká oftalmolog MUDr. Martin Lichvár z Polikliniky Falck Radlinského v Bratislavě.

 

 

 

Strana výpisu

2