Novinky

Umí maminky poskytovat první pomoc dětem?

15. srpna 2017, 10:34 | Někdy ochota pomoci nestačí. Je dobré vědět, jak na to.
Život je to nejcennější, co máme. O to víc to platí v případě, když jde o naše děti. Umíme jim však poskytnout první pomoc, když to potřebují? Až tri čtvrtiny maminek si myslí, že umí poskytnout první pomoc. Když jsme se však ptali, zda umí poskytnout první pomoc i dítěti, „ano“ odpovědělo už jen 53 % dotázaných maminek. Vyplývá to z průzkumu, který společnost Falck zrealizovala v červnu 2017 na vzorku 167 maminek.

 

 

 

Jak se vyhnout gynekologickým potížím v létě

9. srpna 2017, 13:16 | Léto je v plném proudu a zažíváme zároveň i jedny z nejteplejších dní. Sem tam nás však můžou zaskočit i nepříjemné zdravotní komplikace, ať už souvisí s teplem, pocením nebo koupáním. Ženy se častěji potýkají se zdravotními problémy v intimních oblastech.

 

 

 

Nepokazte si léto úrazy jen proto, že přeceníte svoje síly

17. července 2017, 14:59 | Záchranáři jezdí v létě nejčastěji v rámci výjezdů za pacienty s úrazy. Nejběžnějším úrazem, který při tom musí ošetřovat dětem i dospělým, je úraz hlavy. „U dětí jsou úrazy, vycházíme ze zkušeností záchranářů, většinou způsobené při různých hrách a sportovních aktivitách a po poranění hlavy si nejčastěji poraní zápěstí a ruce. Na třetím místě jsou poranění kolene, následují zranění lokte a kotníku,“ říká záchranář společnosti Falck Peter Lakomý. K dospělým dále přijíždějí záchranáři kvůli úrazům bederních kloubů, hlavně z důvodu pádů u seniorů.

 

 

 

Už víte, jak budete cestovat za odpočinkem? Myslete před cestou na svoje zdraví

13. července 2017, 15:28 | Čeká nás období letních dovolených a vzhledem k situaci v některých zahraničních turistických destinacích se mnozí Češi vydají na dovolenou autem či autobusem do sousedních zemí nebo k „českému moři“, do Chorvatska. Je však třeba myslet dopředu a připravit se na delší a vyčerpávající cestu, a to hlavně lidé se zdravotními potížemi.

 

 

 

Rady při alergii

7. července 2017, 15:00 | Přinášíme praktické rady, jak zvládnout alergii bez větších těžkostí. Víte o tom, že alergii můžete zvládnout i bez léků?

 

 

 

Připravte se na letní festivaly

6. července 2017, 15:34 | Máme tu čas letních festivalů. Připravili jsme pro vás pár praktických rad, jak na něm zvládnout účast bez újmy.

 

 

 

Falck už i v Třeboni

4. července 2017, 11:50 | Od 1. července vozí Falck pacienty v rámci své dopravní zdravotní služby už i v Třeboni. Pokryje tak tři oblasti v rámci Jihočeského kraje - Třeboň, Jindřichův Hradec a České Budějovice.

 

 

 

Zatočte s alergií. Díky alergenové imunoterapii budete mít pokoj od léků i na několik let.

29. června 2017, 12:30 | Pokud i vám dává řádně zabrat plná pilová sezóna, zvažte, co s tím v nejbližším období uděláte. V podstatě máte jako alergik na výběr ze dvou možností – brát antihistaminika a lokální přípravky, nebo se nastavit na alergenovou imunoterapii. Zdravý životní styl, méně stresu a pohyb pomáhají při potlačení projevů alergie, někdy to však nestačí. Je ale léčba formou alergenové imunoterapie určená pro každého?

 

 

 

Pět kroků bezpečné grilovací sezóny

13. června 2017, 08:37 | Grilování holduje stále více Slováků. Předtím, než zapálíte oheň a položíte na rošt první letošní steak, byste měli v první řadě myslet na bezpečnost. Společnost Falck Fire Services pro vás připravila několik rad, jak předejít požáru při grilování a jak ho hasit.

 

 

 

Sluneční brýle by měly nosit i děti do tří let

1. června 2017, 13:47 | Měly by i malé děti nosit sluneční brýle? Tuto otázku si kladou rodiče poměrně často a hlavně teď, když sluníčko začíná být pořádně ostré. Zároveň si je třeba uvědomit, že děti tráví venku podstatně víc času než dospělí, a tak absorbují větší množství UV záření než oči dospělých.

 

 

 

Strana výpisu

3