Novinky

Falck manuál první pomoci – nenechte si pokazit svátky

21. prosince 2017, 15:11 | Vánoční svátky a zároveň prázdniny nám klepou na dveře a my jsme si pro vás připravili „Manuál první pomoci“. Víte, co dělat při nejčastějších zdravotních komplikacích či úrazech? Ušetříte si tak zbytečné starosti či návštěvu lékaře.

 

 

 

Navzdory upozorněním záchranáři každoročně zachraňují přiotrávené houbaře

27. září 2017, 13:58 | Houbařská sezóna je v plném proudu. Pro mnohé je sbírání hub v přírodě spojením příjemného s užitečným. Nejenže mají v zimě zásoby sušených, mražených či zavařených hub do zelňačky nebo jiných pokrmů, ale také si psychicky oddychnou a provětrají hlavu v přírodě.

 

 

 

A zase tu máme čas lodiček – nosit je, nebo ne?

20. září 2017, 15:05 | Po létě, které mnohé ženy využily na nošení sandálů a v době oddychových dní sáhly po teniskách či pohodlných nízkých botách, se zase vracíme k nošení lodiček. Některé z nás volí ty s nižším podpatkem, jiné s vyšším. Jak je to však po zdravotní stránce? „Lodičky s podpatkem vyšším než čtyři centimetry nejsou na běžné nošení vhodné. Ideální podpatek je 2-3 cm,“ radí ortopedka MUDr. Martina Maslenová z Polikliniky Falck Radlinského. Jak dodává, při vyšších podpatcích si přetěžujeme přední část nohy a postupně se nám zkracuje Achillova šlacha.

 

 

 

Jak ve škole zdravě sedět a psát

12. září 2017, 11:02 | Tento týden nám začal nový školní rok a pro prvňáčky je to opravdu velká změna. Čekají na ně nejen nové dojmy a výzvy, jak se naučit číst, psát a počítat, ale i po hravém období najednou dokázat sedět v lavici. Velmi důležitý je efektivní sed a úchop, a čím dříve si je školáci osvojí, tím lépe se jim bude ve škole pracovat a dařit. Zajímavé rady a postřehy na toto téma připravila rehabilitační lékařka MUDr. Dagmar Lizáková z Polikliniky Falck Radlinského v Bratislavě.

 

 

 

Chraňte si oči nejen v jezerech, ale i v bazénech

28. srpna 2017, 09:20 | Závěr léta a začátek září má být ještě pořádně horký a mnozí toto období využijí na dovolenou, odpočinek či zábavu. Pro naše oči je to však stále období nástrah v podobě slunce, klimatizace a mnohdy i špinavé vody. „Ze zdánlivě pohodového dne si tak snadno můžeme přinést zánět spojivek, rohovky, spálená víčka nebo dokonce i trvalé poškození sítnice s nenávratným poškozením zraku,“ říká oftalmolog MUDr. Martin Lichvár z Polikliniky Falck Radlinského v Bratislavě.

 

 

 

Umí maminky poskytovat první pomoc dětem?

15. srpna 2017, 10:34 | Někdy ochota pomoci nestačí. Je dobré vědět, jak na to.
Život je to nejcennější, co máme. O to víc to platí v případě, když jde o naše děti. Umíme jim však poskytnout první pomoc, když to potřebují? Až tri čtvrtiny maminek si myslí, že umí poskytnout první pomoc. Když jsme se však ptali, zda umí poskytnout první pomoc i dítěti, „ano“ odpovědělo už jen 53 % dotázaných maminek. Vyplývá to z průzkumu, který společnost Falck zrealizovala v červnu 2017 na vzorku 167 maminek.

 

 

 

Jak se vyhnout gynekologickým potížím v létě

9. srpna 2017, 13:16 | Léto je v plném proudu a zažíváme zároveň i jedny z nejteplejších dní. Sem tam nás však můžou zaskočit i nepříjemné zdravotní komplikace, ať už souvisí s teplem, pocením nebo koupáním. Ženy se častěji potýkají se zdravotními problémy v intimních oblastech.

 

 

 

Nepokazte si léto úrazy jen proto, že přeceníte svoje síly

17. července 2017, 14:59 | Záchranáři jezdí v létě nejčastěji v rámci výjezdů za pacienty s úrazy. Nejběžnějším úrazem, který při tom musí ošetřovat dětem i dospělým, je úraz hlavy. „U dětí jsou úrazy, vycházíme ze zkušeností záchranářů, většinou způsobené při různých hrách a sportovních aktivitách a po poranění hlavy si nejčastěji poraní zápěstí a ruce. Na třetím místě jsou poranění kolene, následují zranění lokte a kotníku,“ říká záchranář společnosti Falck Peter Lakomý. K dospělým dále přijíždějí záchranáři kvůli úrazům bederních kloubů, hlavně z důvodu pádů u seniorů.

 

 

 

Už víte, jak budete cestovat za odpočinkem? Myslete před cestou na svoje zdraví

13. července 2017, 15:28 | Čeká nás období letních dovolených a vzhledem k situaci v některých zahraničních turistických destinacích se mnozí Češi vydají na dovolenou autem či autobusem do sousedních zemí nebo k „českému moři“, do Chorvatska. Je však třeba myslet dopředu a připravit se na delší a vyčerpávající cestu, a to hlavně lidé se zdravotními potížemi.

 

 

 

Rady při alergii

7. července 2017, 15:00 | Přinášíme praktické rady, jak zvládnout alergii bez větších těžkostí. Víte o tom, že alergii můžete zvládnout i bez léků?

 

 

 

Strana výpisu

3