Novinky

Prožijte školní výlet bez úrazu

26. května 2017, 07:44 | Podvrtnutý kotník, odřeniny, úpal či bodnutí hmyzem. To je jen malá část úrazů, které číhají na naše nejmenší. Aby se školní výlety a dovádění dětí venku obešly bez vážnějších následků, Falck Záchranná pro vás připravila rady, jak tyto úrazy ošetřit a jak jim předcházet.

 

 

 

Vidíte utrpení a nepomůžete? Strach z pomoci vás může dostat do vězení

17. května 2017, 14:49 | Rudolf Kazda (54) byl obžalován z toho, že neposkytl pomoc umírající matce a nepřivolal jí záchranku, když upadla v koupelně a strhla na sebe umyvadlo. Soud ho ale nakonec nepotrestal. Naopak Marek Půček, který v létě v roce 2014 srazil autem na pražském Smíchově v opilosti dívku a nepomohl jí, dostal 7 let vězení. Trest však hrozí i lhostejným kolemjdoucím, kteří zraněnému nepomůžou.

 

 

 

Malér s Míšou dětem ukázal, jak pomáhat lidem

10. května 2017, 17:00 | Nejen poučení o první pomoci, ale i příležitost prošmejdit opravdický sanitní vůz dopravní zdravotní služby včetně možnosti posadit se za jeho volant, rozsvítit maják a spustit houkačku nabídl ve čtvrtek dětem z hlubočepské mateřské školy zdravotnický edukační den.

 

 

 

Jaké sankce hrozí za nedodržení pravidel BOZP?

26. dubna 2017, 12:30 | Pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví při práci se týkají téměř všech dospělých lidí v pracovním procesu. Ať již jste soukromý podnikatel, běžný zaměstnanec nebo vysoce postavený manažer, v rámci tzv. BOZP se na vás vztahují zákonné povinnosti, jejichž nedodržení může mít – přestože si to často vůbec neuvědomujeme – dalekosáhlé následky. Za co přesně hrozí firmám nebo jejich pracovníkům sankce? A jaké konkrétní postihy vás mohou potkat?

 

 

 

Dostatečná regenerace mezi běhy je nejen zasloužená, ale i nevyhnutelná

21. dubna 2017, 08:10 | Uběhnout 10 km nebo půlmaraton je pro běžného člověka výkon hodný uznání. Pro pravidelné běžce jsou to rutinní události, kterých v běžecké sezóně absolvují na desítky. Tréninková fáze však začíná už dlouho před sezónou samotnou. Neskládá se jen z naběhaných kilometrů, ale i vhodné stravy a přiměřené regenerace. Aby bylo běhání efektivní, zdraví prospěšné a přinášelo sportovci radost, musí být správně zkombinované všechny tyto složky.

 

 

 

Co vše skrývá zkratka BOZP?

18. dubna 2017, 14:30 | V zaměstnání trávíme podstatnou část svého života a v řadě případů může výběr povolání ovlivnit i náš zdravotní stav. Ať už se jedná o vážný pracovní úraz nebo například o celoživotní bolest zad v důsledku sedavého zaměstnání, důležitou roli pro zachování našeho zdraví a jeho ochranu při práci hraje rozsáhlý soubor předpisů v oblasti BOZP, neboli bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

 

 

 

Parfém v oku nebo podvrtnutý kotník. Úrazy, které mohou ženám pokazit Velikonoční pondělí.

13. dubna 2017, 09:10 | Největší křesťanský svátek a oslava příchodu jara kromě šupání, oblévačky a rozdávání velikonočních vajíček dělá velké starosti i záchranářům. Připravili jsme proto rady, jak si s těmito nejčastějšími velikonočními problémy poradit a jak jim předcházet.

 

 

 

Vybavení sanitních vozů DZS

20. března 2017, 13:10 | Čeká vás cesta k lékaři či do nemocnice a zvažujete, zda využít možnost přepravy sanitkou, nebo raději požádat o odvoz někoho z příbuzných? Cestování sanitními vozy dopravní zdravotní služby (DZS), která tyto transporty zajišťuje, má pro pacienty hned dvě zásadní výhody – odborně vyškolený personál a speciální zdravotnické vybavení, které vám zajistí pohodlnou a bezpečnou cestu, a to i v případě nečekaných zdravotních komplikací. Pojďme se podívat, jak to uvnitř takové sanitky vypadá.

 

 

 

Mozková mrtvice – příznaky a první pomoc

7. března 2017, 11:00 | Cévní mozková příhoda (neboli lidově mozková mrtvice) je jedním z nejzávažnějších kardiovaskulárních onemocnění, které se objevuje na předních místech příčin úmrtí ve všech zemích západní civilizace. Její nebezpečí spočívá zejména v možném poškození mozku, které může mít trvalé až fatální následky. Při mrtvici totiž dochází k zúžení nebo ucpání cévy, která mozek zásobuje kyslíkem, případně k jejímu prasknutí, jehož následkem je krvácení do mozku. Jak mrtvici jednoduše rozpoznat a jak co nejúčinněji poskytnout postiženému první pomoc?

 

 

 

Plánování výjezdů dopravní zdravotní služby

1. března 2017, 09:00 | Operátoři na telefonní lince Dopravní zdravotní služby Falck přijmou a vyřídí téměř tisíc hovorů za den. Komunikují převážně s pacienty nebo lékaři, kteří u nich objednávají přepravu pacientů sanitními vozy. Pohyb sanitek pak monitorují dispečeři v reálném čase díky nejmodernějším technologiím. Pojďme se společně podívat do zákulisí dispečinku, který zajišťuje plynulou a efektivní přepravu vás, pacientů, z domova do zdravotnického zařízení nebo naopak.

 

 

 

Strana výpisu

4