Novinky

Připravte se na letní festivaly

6. července 2017, 15:34 | Máme tu čas letních festivalů. Připravili jsme pro vás pár praktických rad, jak na něm zvládnout účast bez újmy.

 

 

 

Falck už i v Třeboni

4. července 2017, 11:50 | Od 1. července vozí Falck pacienty v rámci své dopravní zdravotní služby už i v Třeboni. Pokryje tak tři oblasti v rámci Jihočeského kraje - Třeboň, Jindřichův Hradec a České Budějovice.

 

 

 

Zatočte s alergií. Díky alergenové imunoterapii budete mít pokoj od léků i na několik let.

29. června 2017, 12:30 | Pokud i vám dává řádně zabrat plná pilová sezóna, zvažte, co s tím v nejbližším období uděláte. V podstatě máte jako alergik na výběr ze dvou možností – brát antihistaminika a lokální přípravky, nebo se nastavit na alergenovou imunoterapii. Zdravý životní styl, méně stresu a pohyb pomáhají při potlačení projevů alergie, někdy to však nestačí. Je ale léčba formou alergenové imunoterapie určená pro každého?

 

 

 

Pět kroků bezpečné grilovací sezóny

13. června 2017, 08:37 | Grilování holduje stále více Slováků. Předtím, než zapálíte oheň a položíte na rošt první letošní steak, byste měli v první řadě myslet na bezpečnost. Společnost Falck Fire Services pro vás připravila několik rad, jak předejít požáru při grilování a jak ho hasit.

 

 

 

Sluneční brýle by měly nosit i děti do tří let

1. června 2017, 13:47 | Měly by i malé děti nosit sluneční brýle? Tuto otázku si kladou rodiče poměrně často a hlavně teď, když sluníčko začíná být pořádně ostré. Zároveň si je třeba uvědomit, že děti tráví venku podstatně víc času než dospělí, a tak absorbují větší množství UV záření než oči dospělých.

 

 

 

Prožijte školní výlet bez úrazu

26. května 2017, 07:44 | Podvrtnutý kotník, odřeniny, úpal či bodnutí hmyzem. To je jen malá část úrazů, které číhají na naše nejmenší. Aby se školní výlety a dovádění dětí venku obešly bez vážnějších následků, Falck Záchranná pro vás připravila rady, jak tyto úrazy ošetřit a jak jim předcházet.

 

 

 

Vidíte utrpení a nepomůžete? Strach z pomoci vás může dostat do vězení

17. května 2017, 14:49 | Rudolf Kazda (54) byl obžalován z toho, že neposkytl pomoc umírající matce a nepřivolal jí záchranku, když upadla v koupelně a strhla na sebe umyvadlo. Soud ho ale nakonec nepotrestal. Naopak Marek Půček, který v létě v roce 2014 srazil autem na pražském Smíchově v opilosti dívku a nepomohl jí, dostal 7 let vězení. Trest však hrozí i lhostejným kolemjdoucím, kteří zraněnému nepomůžou.

 

 

 

Malér s Míšou dětem ukázal, jak pomáhat lidem

10. května 2017, 17:00 | Nejen poučení o první pomoci, ale i příležitost prošmejdit opravdický sanitní vůz dopravní zdravotní služby včetně možnosti posadit se za jeho volant, rozsvítit maják a spustit houkačku nabídl ve čtvrtek dětem z hlubočepské mateřské školy zdravotnický edukační den.

 

 

 

Jaké sankce hrozí za nedodržení pravidel BOZP?

26. dubna 2017, 12:30 | Pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví při práci se týkají téměř všech dospělých lidí v pracovním procesu. Ať již jste soukromý podnikatel, běžný zaměstnanec nebo vysoce postavený manažer, v rámci tzv. BOZP se na vás vztahují zákonné povinnosti, jejichž nedodržení může mít – přestože si to často vůbec neuvědomujeme – dalekosáhlé následky. Za co přesně hrozí firmám nebo jejich pracovníkům sankce? A jaké konkrétní postihy vás mohou potkat?

 

 

 

Dostatečná regenerace mezi běhy je nejen zasloužená, ale i nevyhnutelná

21. dubna 2017, 08:10 | Uběhnout 10 km nebo půlmaraton je pro běžného člověka výkon hodný uznání. Pro pravidelné běžce jsou to rutinní události, kterých v běžecké sezóně absolvují na desítky. Tréninková fáze však začíná už dlouho před sezónou samotnou. Neskládá se jen z naběhaných kilometrů, ale i vhodné stravy a přiměřené regenerace. Aby bylo běhání efektivní, zdraví prospěšné a přinášelo sportovci radost, musí být správně zkombinované všechny tyto složky.

 

 

 

Strana výpisu

4