Novinky

Co vše skrývá zkratka BOZP?

18. dubna 2017, 14:30 | V zaměstnání trávíme podstatnou část svého života a v řadě případů může výběr povolání ovlivnit i náš zdravotní stav. Ať už se jedná o vážný pracovní úraz nebo například o celoživotní bolest zad v důsledku sedavého zaměstnání, důležitou roli pro zachování našeho zdraví a jeho ochranu při práci hraje rozsáhlý soubor předpisů v oblasti BOZP, neboli bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

 

 

 

Parfém v oku nebo podvrtnutý kotník. Úrazy, které mohou ženám pokazit Velikonoční pondělí.

13. dubna 2017, 09:10 | Největší křesťanský svátek a oslava příchodu jara kromě šupání, oblévačky a rozdávání velikonočních vajíček dělá velké starosti i záchranářům. Připravili jsme proto rady, jak si s těmito nejčastějšími velikonočními problémy poradit a jak jim předcházet.

 

 

 

Vybavení sanitních vozů DZS

20. března 2017, 13:10 | Čeká vás cesta k lékaři či do nemocnice a zvažujete, zda využít možnost přepravy sanitkou, nebo raději požádat o odvoz někoho z příbuzných? Cestování sanitními vozy dopravní zdravotní služby (DZS), která tyto transporty zajišťuje, má pro pacienty hned dvě zásadní výhody – odborně vyškolený personál a speciální zdravotnické vybavení, které vám zajistí pohodlnou a bezpečnou cestu, a to i v případě nečekaných zdravotních komplikací. Pojďme se podívat, jak to uvnitř takové sanitky vypadá.

 

 

 

Mozková mrtvice – příznaky a první pomoc

7. března 2017, 11:00 | Cévní mozková příhoda (neboli lidově mozková mrtvice) je jedním z nejzávažnějších kardiovaskulárních onemocnění, které se objevuje na předních místech příčin úmrtí ve všech zemích západní civilizace. Její nebezpečí spočívá zejména v možném poškození mozku, které může mít trvalé až fatální následky. Při mrtvici totiž dochází k zúžení nebo ucpání cévy, která mozek zásobuje kyslíkem, případně k jejímu prasknutí, jehož následkem je krvácení do mozku. Jak mrtvici jednoduše rozpoznat a jak co nejúčinněji poskytnout postiženému první pomoc?

 

 

 

Plánování výjezdů dopravní zdravotní služby

1. března 2017, 09:00 | Operátoři na telefonní lince Dopravní zdravotní služby Falck přijmou a vyřídí téměř tisíc hovorů za den. Komunikují převážně s pacienty nebo lékaři, kteří u nich objednávají přepravu pacientů sanitními vozy. Pohyb sanitek pak monitorují dispečeři v reálném čase díky nejmodernějším technologiím. Pojďme se společně podívat do zákulisí dispečinku, který zajišťuje plynulou a efektivní přepravu vás, pacientů, z domova do zdravotnického zařízení nebo naopak.

 

 

 

Přeprava imobilních pacientů k lékaři a zpět domů

24. února 2017, 14:30 | Jste po vážné nemoci, úrazu nebo po operaci dlouhodobě nepohybliví? Jste odkázáni na berle nebo invalidní vozík? Je pro vás proto jakýkoli přesun z místa na místo noční můrou a vy se předem obáváte, jak jej zvládnete? Díky dopravní zdravotní službě to nemusí být až tak obtížné, jak se může zdát.

 

 

 

První pomoc na horách krok za krokem

15. února 2017, 14:03 | Lyžaři, snowboardisti, zkušení sportovci i začátečníci – ti všichni se mohou potkat na sjezdovce a představují potenciální nebezpečí srážky nebo úrazu. Víte, jak v případě potřeby poskytnout zraněnému lyžaři či snowboardistovi první pomoc? Má to svá specifika.

 

 

 

Úrazy na lyžích – jak jim předcházet

10. února 2017, 12:27 | Mrzne, sluníčko svítí, nebe je azurově modré, všude kolem čerstvě napadlý prašan a sjezdovky skvěle upravené – to je sen každého milovníka zimních sportů. Je-li zima příznivá na sněhovou nadílku, nemusíme jezdit tisíce kilometrů daleko, naopak, zimní radovánky začínají doslova za humny. O to častěji pak ale bohužel slýcháme o úrazech způsobených při provozování zimních sportů, především lyžování a snowboardingu.

 

 

 

Právní následky při neposkytnutí první pomoci

3. února 2017, 13:47 | Poskytnutím první pomoci můžete zachránit lidský život. Jde zejména o záležitost etiky a lidskosti, ale málokdo si uvědomuje, že tato problematika má také svůj právní rozměr. Jaké postihy vás mohou potkat v případě, že první pomoc vědomě neposkytnete? Co když zraněnému svým neodborným zásahem ublížíte? Jak se zachovat, když raněný vaši pomoc odmítá? A co když nebudete následkem šoku schopni v krizové situaci zasáhnout?

 

 

 

První pomoc krok za krokem

25. ledna 2017, 14:41 | Může se to stát komukoli z nás. Nečekaně, v jakékoli situaci, s cizími lidmi nebo dokonce s těmi nejbližšími. Bude záviset jen na naší pomoci, zda někdo jiný bude dál žít či nikoli. Zamyslete se: uměli byste kvalitně poskytnout první pomoc?

 

 

 

Strana výpisu

5