Novinky

Přeprava imobilních pacientů k lékaři a zpět domů

24. února 2017, 14:30 | Jste po vážné nemoci, úrazu nebo po operaci dlouhodobě nepohybliví? Jste odkázáni na berle nebo invalidní vozík? Je pro vás proto jakýkoli přesun z místa na místo noční můrou a vy se předem obáváte, jak jej zvládnete? Díky dopravní zdravotní službě to nemusí být až tak obtížné, jak se může zdát.

 

 

 

První pomoc na horách krok za krokem

15. února 2017, 14:03 | Lyžaři, snowboardisti, zkušení sportovci i začátečníci – ti všichni se mohou potkat na sjezdovce a představují potenciální nebezpečí srážky nebo úrazu. Víte, jak v případě potřeby poskytnout zraněnému lyžaři či snowboardistovi první pomoc? Má to svá specifika.

 

 

 

Úrazy na lyžích – jak jim předcházet

10. února 2017, 12:27 | Mrzne, sluníčko svítí, nebe je azurově modré, všude kolem čerstvě napadlý prašan a sjezdovky skvěle upravené – to je sen každého milovníka zimních sportů. Je-li zima příznivá na sněhovou nadílku, nemusíme jezdit tisíce kilometrů daleko, naopak, zimní radovánky začínají doslova za humny. O to častěji pak ale bohužel slýcháme o úrazech způsobených při provozování zimních sportů, především lyžování a snowboardingu.

 

 

 

Právní následky při neposkytnutí první pomoci

3. února 2017, 13:47 | Poskytnutím první pomoci můžete zachránit lidský život. Jde zejména o záležitost etiky a lidskosti, ale málokdo si uvědomuje, že tato problematika má také svůj právní rozměr. Jaké postihy vás mohou potkat v případě, že první pomoc vědomě neposkytnete? Co když zraněnému svým neodborným zásahem ublížíte? Jak se zachovat, když raněný vaši pomoc odmítá? A co když nebudete následkem šoku schopni v krizové situaci zasáhnout?

 

 

 

První pomoc krok za krokem

25. ledna 2017, 14:41 | Může se to stát komukoli z nás. Nečekaně, v jakékoli situaci, s cizími lidmi nebo dokonce s těmi nejbližšími. Bude záviset jen na naší pomoci, zda někdo jiný bude dál žít či nikoli. Zamyslete se: uměli byste kvalitně poskytnout první pomoc?

 

 

 

Bezpečná doprava k lékaři proplacená zdravotní pojišťovnou

18. ledna 2017, 10:41 | Jste po operaci, imobilní nebo máte třeba zlomenou nohu a cestování veřejnými dopravními prostředky je pro vás problematické? Dopravní zdravotní služba (dále jen DZS) Falck vám zajistí bezpečnou přepravu v případě, že se ze zdravotních důvodů nezvládnete vy nebo vaši blízcí dopravit k lékaři či od něj po vlastní ose.

 

 

 

Skupina Falck vstoupila na český trh

24. června 2014, 16:54 | 100% vlastníkem společnosti Baukomplex, jednoho z největších přepravců v oblasti dopravní zdravotní služby v České republice, se stala společnost Falck CZ, patřící do portfolia nadnárodní skupiny Falck.

 

 

 

Strana výpisu

5